609 529 530

Stomatolog dziecięcy, leczenie z gazem rozweselającym.

Milena Stefańczyk

Terapia Vector - nowoczesna metoda leczenia chorób przyzębia

W zależności od zaawansowania choroby przyzębia Vector Paro stosuje się jako metodę główną lub wspomagającą. W przypadku średniozaawansowanej choroby przyzębia (paradontozy) najczęściej terapia Vectorowa jest terapią podstawową. Pomaga pozbyć się osadu, płytki bakteryjnej i złogów nawet w anatomicznie trudno dostępnych miejscach. W leczeniu zaawansowanej paradontozy metoda ta pomaga w przygotowaniu do chirurgicznego zabiegu odbudowy kości. Dezynfekcja kieszonek dziąsłowych za pomocą ultradźwięków może bowiem ograniczyć zakres

inwazyjnych metod leczenia nawet do minimum. Terapia vectorowa pozwala utrzymać efekty

leczenia i zapobiec nawrotom choroby. Stosowana jest również w przypadku pojawienia

się stanów zapalnych w okolicach implantów, koron, czy mostów - nie prowadzi do ich uszkodzeń.

 Mikrocząstki hydroksyapatytu i fosforanu wapnia zawarte w Vector® Fluid polish wspierają czyszczenie w połączeniu z systemem Vector® . Zawiesina zmniejsza nadwrażliwość podczas zabiegu. Kieszonka jest zawsze intensywnie przepłukiwana. Dzięki efektowi hydrodynamicznemu liczba bakterii zostaje silnie zredukowana.

Całkowite usunięcie przylegającej płytki bakteryjnej trwa 1-1,5h. Jest całkowicie bezpieczne i zapewnia zachowanie przyczepu łącznotkankowego w najwyższym stopniu. Efekty są długotrwałe i pozwalają na nowo cieszyć się zdrowiem. Dla pacjenta główną zaletą terpii vectorowej jest to, że nie powoduje bólu. Pozwala powrócić do codziennych obowiązków od razu po wyjściu z gabinetu.

 

Nawet po dokładnym oczyszczeniu powierzchni korzenia w ciągu kilku dni następuje ponowne zasiedlenie kieszonek przyzębia przez bakterie. Po leczeniu wstępnym systematycznie należy wykonywać zabiegi podtrzymujące lub stosować terapię wspomagającą leczenie parodontozy, aby zapobiec ponownemu zakażeniu kieszonek. Odstępy wizyt zachowawczych są określane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zalecenia do wykonania terapii vectorowej:

– usunięcie płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego z najtrudniej dostępnych miejsc,

– niechirurgiczne leczenie stanów zapalnych przyzębia,

– higienizacyjne zabiegi pooperacyjne,

– profilaktyka i leczenie periimplantitis

Stomatolog dziecięcy Kędzierzyn-Koźle, sedacja wziewna, leczenie gazem rozweselającym 

Umów się na wizytę 

Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie JL.