609 529 530

Stomatolog dziecięcy, leczenie z gazem rozweselającym.

Milena Stefańczyk

Podtlenek azotu zwany gazem rozweselającym jest stosowany z powodzeniem zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W mojej praktyce podtlenek azotu podawany jest przez specjalne jednorazowe zapachowe maseczki. Sposób podawania gazu jest bezpieczny i indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta. Po zakończeniu leczenia stomatologicznego gaz rozweselający jest skutecznie usuwany z organizmu za pomocą czystego tlenu. Po przerwaniu podawania gazu już po kilku minutach następuje powrót do pełnej sprawności, a samochód można prowadzić po 30 minutach od zakończenia zabiegu. Brak reakcji na działanie gazu obserwuje się u około 4% ludzi. Więcej informacji uzyskają Państwo odwiedzając gabinet, a wizyta ta może być Waszą  ostatnią wizytą przepełnioną lękiem, niepewnością.

 

Sedacja wziewna - Kędzierzyn-Koźle

Sedacja wziewna (podtlenek azotu w Kędzierzynie-Koźlu), leczenie stomatologiczne z gazem rozweselającym.

Wizyta u stomatologa bez bólu i stresu!

 

Jeśli Twoje dziecko boi się wizyty u dentysty, a każda wizyta wiąże się ze stresem, leczenie z gazem rozweselającym pomoże ten strach przezwyciężyć i zmienić całkowicie nastawienie dziecka.  Zapraszam do mojego gabinetu w Kędzierzynie-Koźlu na leczenie stomatologiczne z gazem rozweselającym (sedacja wziewna, podtlenek azotu)

Umów się na wizytę

Jak wygląda wizyta? 

Bardzo ważne jest, aby pacjent nie jadł co najmniej 2 godziny przed planowanym zabiegiem.  
Podtlenek azotu powoduje rozluźnienie, wyciszenie pacjenta, pozwala przezwyciężyć stres i lęk, bez efektu znieczulenia ogólnego. Podczas leczenia stomatologicznego zachowany jest kontakt słowny z pacjentem. Dzieci często mają skłonność do marzeń sennych o pływaniu w wodzie jak rybka, lataniu samolotem, balonem, rakietą kosmiczną na księżyc.

Działanie gazu poza poprawą samopoczucia wykazuje również właściwości znieczulające. Dzięki temu pewne zabiegi stomatologiczne, jak małe wypełnienia, usunięcie kamienia można wykonywać bez użycia znieczulenia miejscowego. Leczenie w sedacji przeznaczone jest dla dzieci przestraszonych, czujących się niepewnie. Często jest tak, że po kilku wizytach dzieci przestają jej potrzebować. Gaz rozweselający jako środek pomocniczy w stomatologii znany jest w USA od XIX w. i jest powszechnie używany w gabinetach jako bardzo komfortowa i bezpieczna metoda sedacji dla dorosłych i dzieci. W literaturze medycznej brak jest doniesień o reakcjach alergicznych na podtlenek azotu. Przed zabiegiem sedacji przeprowadzany jest wywiad z rodzicami.

 

Milena Stefańczyk, stomatolog Kędzierzyn-Koźle

5

4

3

2

1

Ułatwia leczenie kilku zębów

100% Bezpieczny dla dziecka

Umożliwia usuwanie mniejszych ubytków bez znieczulenia

Daje poczucie odprężenia

Pozwala na eliminację bólu i strachu podczas zabiegu

Zalety leczenia z użyciem gazu rozweselającego: 

Wskazania dla stosowania gazu rozweselającego:

 

 • lęk przed leczeniem stomatologicznym
 • nadpobudliwość nerwowa
 • silny odruch wymiotny  
 • astma – N2O nie powoduje podrażnienia układu oddechowego. Zmniejszenie stresu wpływa na obniżenie ryzyka ataku. W mieszance oddechowej podawanej pacjentowi znajduje się ok. 60% tlenu. Poprawia to sprawność oddychania i samopoczucie pacjenta.
 • padaczka - zmniejszenie stresu wpływa na zmniejszenie ryzyka ataku.
 • choroby serca - brak wyraźnego wpływu N2O na układ sercowo-naczyniowy. Pacjent otrzymuje zwiększone stężenie tlenu (ok. 60%). Więcej tlenu dociera do naczyń wieńcowych. Ponadto nie zwiększa się zapotrzebowanie na tlen z powodu braku stresu.
 • nadciśnienie tętnicze - zmniejszenie lęku i stresu zabezpiecza przed nieoczekiwanym wzrostem ciśnienia krwi w czasie zabiegu.
 • hemofilia - dzięki użyciu N2O można w pewnych przypadkach uniknąć konieczności wykonywania ukłucia igłą.

Przeciwwskazania stosowania sedacji podtlenkiem azotu:

 

 • przerost migdałka gardłowego uniemożliwiający oddychanie przez nos
 • niedrożność górnych dróg oddechowych
 • choroby psychiczne
 • stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis
 • rozstrzenie oskrzelowe, rozedma płuc
 • alkoholizm
 • brak współpracy pacjenta

Stomatolog dziecięcy Kędzierzyn-Koźle, sedacja wziewna, leczenie gazem rozweselającym 

Umów się na wizytę 

Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie JL.